Thursday, 16 February 2023 14:06

Orgazm bez wytrysku – w jaki sposób go osiągnąć?

orgazm bez wytrysku orgazm bez wytrysku pixabay

Dla wielu osób udane życie intymne ma ogromne znaczenie. Problemy zaczynają się, gdy jedno z partnerów nie może uzyskać pełnej satysfakcji.

Wówczas może pojawić się frustracja, zdenerwowanie i stres. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przedwczesny wytrysk u partnera. Okazjonalnie taka sytuacja może się zdarzyć każdemu. Jednak co zrobić, gdy problem się pojawia częściej? Czy korzystanie z reklamowanych specyfików to dobry pomysł?

Przedwczesny wytrysk – dlaczego to tak duży problem?

Przedwczesny wytrysk może okazać się dużym problemem z wielu względów. Przede wszystkim wskazuje się tutaj na zaburzenia związane ze stosunkiem seksualnym, który trwa zbyt krótko. Wówczas niejednokrotnie jest zbyt mało czasu na to, żeby oboje partnerzy uzyskali satysfakcjonujące zbliżenie. Warto jednak pamiętać, że zaburzenia te mają różne podłoże i mogą wiązać się np. ze stresem czy zaburzeniami neurologicznymi. Dodatkowo problemy ze zbyt wczesnym wytryskiem mogą wskazywać na różnego rodzaju choroby np. schorzenia prostaty, ale i jednostki chorobowe, które nie są bezpośrednio związane z męskim układem rozrodczym. Przykładem może być tutaj cukrzyca. 

W jaki sposób można opóźnić przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk może być opóźniony na wiele sposobów. Część mężczyzn borykających się z tym problemem od razu sięga po różnego rodzaju specyfiki dostępne w aptekach czy sklepach zielarskich. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że środki te mają stosunkowo krótki czas działania i pomagają jedyne doraźnie. Ich dłuższe stosowanie nie jest wskazane. Dlatego też warto zastanowić się nad korzystaniem z metod pozwalających na uzyskanie długotrwałych efektów, które będą procentowały za każdym razem, gdy będzie dochodzić do zbliżenia. Przykładem mogą być tutaj ćwiczenia wykonywane regularnie zgodnie z zasadami tantrycznymi. Pozwalają one bowiem na uzyskanie doskonałych efektów, które umożliwią satysfakcję ze zbliżenia dla obojga partnerów i orgazm bez wytrysku. A to z kolei wpłynie pozytywnie na relacje między nimi również w innych sferach związku.