Вторник, 25 апреля 2023 12:08

Як отримати ID та закордонний паспорти у Польщі для дитини: поради та рекомендації

оформити ID-карту та закордонний у 14 років у Вроцлаві оформити ID-карту та закордонний у 14 років у Вроцлаві

Ви з дитиною виїхали до Польщі через бойові дії в Україні? Якщо підлітку виповнилося 14 років, то вам необхідно оформити для нього ID та закордонний паспорти. Зробити це можна офіційно, без відвідування України вами чи дитиною. У цій статті ми детально розглянемо, як оформити ID-карту та закордонний у 14 років у Вроцлаві та які документи для цього знадобляться

 Перше, що треба відзначити, — не варто звертатися до численних посередників, які пропонують свої послуги у Польщі. По-перше, ви переплатите значну суму за їхні послуги, по-друге, ризикуєте стати жертвами шахраїв та втратити наявні документи і гроші. Найкраще звертатися безпосередньо до ДП «Документ», яке офіційно працює у деяких містах Польщі з 2022 року. Це центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс», який все зробить швидко та без переплат.

Як отримати потрібні документи

Розглянемо, що потрібно зробити для того, щоб оформити ID та закордонний паспорти для підлітка, якому вже виповнилося 14 років. Алгоритм досить простий:

  1. Відвідати центр обслуговування ДП «Документ». У Вроцлаві він знаходиться за адресою: plac Grunwaldzki 22, 50-363. Дістатися туди можна як на громадському транспорті, так і на автомобілі (поруч є місця для паркування).
  2. Подати список необхідних для оформлення документів. Їх перелік буде наведено нижче.
  3. Провести оплату послуги. Ви оплачуєте вартість бланків та саму послугу оформлення у ДП «Документ».
  4. Зробити фотографії на паспорти. Вони робляться на місці, їх вартість включена до послуги.

Весь процес займає мінімум часу — можна впоратися за 10–20 хвилин. Записатися можливо дистанційно, з телефону чи комп'ютера. Для цього потрібно перейти на сайт за посиланням на початку статті та вибрати зручний для вас час. Далі потрібно буде дочекатися СМС, яке повідомить, що документи готові. Вам залишиться просто доїхати до центру обслуговування та забрати їх.

Які документи потрібні для оформлення

У зв'язку з ситуацією в Україні ДП «Документ» значно полегшило процес отримання ID-картки та закордонного паспорта для підлітків. Для оформлення вам знадобиться лише два документи:

  1. Оригінал свідоцтва про народження.
  2. Чинний паспорт одного з батьків (внутрішній український).

Також можна надати такі документи (за їх наявності):

  1. Наявний закордонний паспорт. Якщо він є, його вилучають та змінюють на новий.
  2. Індивідуальний податковий номер.
  3. Довідку з місця реєстрації за формою 13.

Зазначимо, що особи, які досягли 14-річного віку, можуть написати заяву на отримання закордонного паспорта самостійно. Для цього необов'язкова присутність батьків чи законних представників. Існує два варіанти оформлення паперів: терміновий та стандартний. У першому випадку ви зможете оформити паспорти за 20 днів, у другому — за 40. Терміни пов'язані з доставкою в Європу.

Тепер розберемося з тим, скільки коштує подібна послуга та як правильно провести оплату. Термінове оформлення паспорту та ID-картки коштуватиме вам 1496 гривень. Звичайне — 856 грн. Крім цієї суми, потрібно буде сплатити сервісну послугу у розмірі 465 злотих. Оплата здійснюється на місці, за допомогою звичайної банківської картки. Зробити це можна через звичайний термінал у центрі обслуговування ДП «Документ». Зверніть увагу: якщо ви платите польською (або іншою іноземною) карткою, то у вас має бути можливість здійснювати платежі у гривнях. Також перевірте щоденний ліміт, щоб не було обмежень на розмір платежу.

Як бачите, процедура досить проста та зрозуміла. За потреби працівники центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс» детально проконсультують вас та допоможуть заповнити необхідні документи. Крім Вроцлава, центри працюють у Варшаві, Кракові та Гданську. Якщо вам не вдається записатися на прийом онлайн, то можна просто приїхати в центр обслуговування зранку та потрапити до фахівців у порядку живої черги. Враховуйте, що зараз спостерігається великий потік охочих на оформлення, тому не завжди виходить записатися онлайн на зручні для вас дату та час.

Aвтомобиль

  • 1